Jakie korzyści daje używanie zestawu do regeneracji reflektorów?
Zniszczone reflektory z pęknięciami i zarysowaniami utrudniają bezpieczną i komfortową jazdę samochodem. Zarysowania sprawiają, że droga przed pojazdem jest słabiej oświetlona, co ogranicza widoczność i wymusza jazdę z niższą prędkością. Zestaw do regeneracji reflektorów umożliwia usunięcie zniszczeń z obudowy świateł bez konieczności ich wymieniania. Jakie są inne korzyści używania zestawu?
Do czego używa się zestawu do regeneracji reflektorów?
Zestaw jest przeznaczony do odbudowy przezroczystej warstwy poliwęglanu, która stanowi zewnętrzną część świateł samochodowych. Jest to tworzywo sztuczne, które powszechnie wykorzystuje się do budowy kloszy świateł, dlatego zestaw do regeneracji reflektorów ma uniwersalne zastosowanie. Preparat z płynnego poliwęglanu wnika w ubytki w obudowie i je dokładnie wypełnia.
Z pomocą zestawu do regeneracji reflektorów można również odnowić oryginalne lampy w starszych samochodach. Poliwęglan nie tylko uzupełnia ubytki, ale i usuwa zmatowanie i zżółknięcia. Dzięki temu nawet bardzo stare światła przednie i tylne mogą być wykorzystywane przez kolejne lata bez wymieniania ich na nowe.
Regeneracja reflektorów – korzyści
Zestaw do regeneracji reflektorów umożliwia nadanie światłom w samochodzie pierwotnego, fabrycznego wyglądu bez względu na wiek pojazdu i liczbę przejechanych kilometrów. Po zregenerowaniu reflektorów auto prezentuje się atrakcyjnie niewielkim kosztem. Wymiana całej obudowy jest droższa, dlatego korzystniejsze jest dokonanie jej naprawy.
Uzupełnienie ubytków w poliwęglanowej obudowie jest szybsze niż wymiana całych lamp w warsztacie. Regeneracja wymaga jedynie zastosowania uniwersalnego zestawu z płynnym poliwęglanem, podczas gdy założenie nowych świateł wiąże się z oczekiwaniem na dostawę części zamiennych i wolny termin w warsztacie mechanicznym.
Jak wykonuje się regenerację reflektorów?
Obudowy świateł w samochodzie przed regeneracją są dokładnie odtłuszczane, a następnie matowane za pomocą wodnego papieru ściernego. Na początku powinno się używać wyższych gradacji i stopniowo przechodzić do delikatniejszych. Po ponownym osuszeniu i odtłuszczeniu można rozpocząć nanoszenie płynnego poliwęglanu na reflektor za pomocą specjalnego „kubeczka” (nazywanego również czajniczkiem). Po nałożeniu warstwy preparatu powinno się odczekać około 8 godzin aż poliwęglan stwardnieje i będzie gotowy do wyruszenia w trasę. Auto w tym czasie powinno znajdować się w suchym pomieszczeniu. Po upływie wyznaczonego czasu samochód może być użytkowany tak samo jak wcześniej.