Jak łatwo się wyspać? Czy poduszki ortopedyczne zwiększają komfort snu?

ortopedyczna poduszka

Gdy zależy nam na wysokiej jakości śnie, powinniśmy tak wyposażyć naszą sypialnię, aby komfort odpoczynku był dobry. Warto postawić na dobrej jakości łóżko, materac o odpowiedniej twardości, poduszki ortopedyczne, jak również zadbać o wprawę wentylację i dobrą temperaturę powietrza. Istotne jest prawidłowe ułożenie ciała, gdyż wtedy nie będziemy cierpieć na bóle mięśniowe.

Read More

Jak wygląda zabieg wyrywania zęba?

zalcenia po wyrwaniu zeba

Zęby stałe wyrywa się w przypadku rozległych uszkodzeń spowodowanych próchnicą lub urazami mechanicznymi. Czasami ekstrakcja jest podyktowana potrzebą leczenia ortodontycznego. Na wyrywanie zęba warto się dobrze przygotować. Dobrze wiedzieć, czego się spodziewać podczas zabiegu. Dowiedz się, jak przebiega zabieg i jak pielęgnować ranę, aby rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące wizyty u stomatologa, podczas której ząb będzie poddany ekstrakcji.

Read More

Materace przeciwodleżynowe. W jakich sytuacjach należy je stosować?

przeciwodlezynowy materac

Dzięki nowoczesnym materacom przeciwodleżynowym mamy możliwość dużo lepszej opieki nad osobami, które wymagają stałego przebywania w łóżku. Ich zastosowanie zdecydowanie ułatwi nam pielęgnację skóry osoby leżącej, utrzymanie higieny, jak również wykonywanie czynności zmierzających do ograniczenia ryzyka pojawiania się różnego rodzaju odleżyn. Wybór materaca przeciwodleżynowego na pewno warto dobrze przemyśleć.

Read More

Najlepsze suplementy diety dla seniorów

suplementy dla osob starszych

U osób starszych pojawia się zwiększone zapotrzebowanie na wiele witamin i mikroelementów. Na dodatek, seniorzy często cierpią na problemy z układem trawiennym i metabolizmem, które utrudniają przyswajanie składników odżywczych. Jak w takiej sytuacji uniknąć niedoborów i ich zdrowotnych konsekwencji? Rozwiązaniem mogą być odpowiednio dobrane suplementy diety.

Read More

Laser CO2 – w jakim celu się go stosuje?

laser na blizny

Zabiegi medycyny estetycznej są bardzo popularne. Coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z zabiegu laserem frakcyjnym, czyli laserem CO2. Jego zadaniem jest poprawienie wyglądu skóry. Na czym polega zabieg laserem i jakie są wskazania do niego?

Read More

Jak szybko schudnąć?

odchudzanie

Wraz z nadchodzącym sezonem letnim większość z nas postanawia zredukować wagę. Szczuplejsza sylwetka zawsze dodaje pewności siebie, a utrata nadprogramowych kilogramów poprawia stan zdrowia. Proces utraty wagi i poprawienia wyglądu sylwetki nie musi trwać wieki! Wystarczy stosować się do kilku ważnych zasad, by w niedługim czasie zauważyć efekty naszych starań. Jak zatem szybko schudnąć, by latem nasze ciało prezentowało się znacznie lepiej? Podpowiadamy!

Read More

Wpływ promieniowania UV na skórę – co trzeba o nim wiedzieć?

opalanie

Promieniowanie UV towarzyszy nam każdego dnia - niezależnie od pory roku. Jest ono odpowiedzialne nie tylko za zwiększone ryzyko zachorowania na nowotwór skóry, ale może przyczynić się do jej nadmiernego przesuszenia czy przyspieszenia procesów starzenia. Mamy z nim do czynienia na co dzień - nawet w pochmurne dni. Co warto wiedzieć o promieniach ultrafioletowych i jak skutecznie chronić skórę przed ich działaniem? Podpowiadamy.Read More

Jak silny stres może wpłynąć na kondycję zębów?

Żyjemy coraz bardziej intensywnie, wykonujemy coraz więcej obowiązków, zarówno w pracy, jak również poza nią. To wszystko często przekłada się na większą ilość stresu, z którym niestety musimy się zmierzyć. Ciągły stres, zwiększone napięcie mięśniowe, brak snu, zmęczenie organizmu ma również bardzo negatywny wpływ na nasze zęby. Przytłoczeni obowiązkami zapominamy o profilaktyce stomatologicznej, mniej dbamy o higienę, nie mamy również czasu na wizyty w gabinecie stomatologicznym.Read More

Tanie leczenie stomatologiczne. Zobacz, czy to możliwe?

dentysta

Dużo osób narzeka na to, że usługi stomatologiczne są bardzo drogie, a leczenie trwa dość długo. Faktem jest jednak to, że niestety duża część osób nie dba prawidłowo o zęby oraz szerzej – o higienę całej jamy ustnej. Stąd w momencie trafienia do stomatologa od razu rosną koszty, np. z uwagi na konieczność usuwania kamienia nazębnego, skomplikowanego leczenia kanałowego, usuwania zbyt zniszczonych zębów oraz ich zastąpienia na przykład implantem.Read More